Pożyczki dla dłużników – na co uważać?

Jesteś dłużnikiem, być może jesteś w KRD, BIK, BIG lub w innej instytucji, która rejestruje dłużników. Jednak jak to mówią „każdy zasługuje na drugą szansę”. Nie można wszystkich dłużników zapakować do jednego przysłowiowego worka i stwierdzić, że nie powinni otrzymać pożyczki.

Pożyczki dla dłużników – gdzie?

Są firmy, które nastawiają się na pożyczanie pieniędzy dłużnikom. Niezależnie od tego czy nasz dług to 100 zł czy 10 000 zł, nie ważne czy mamy komornika na karku, czy windykacja przysyła nam ponaglenia. Każdy znajdzie dla siebie firmę, która jest w stanie pożyczyć dłużnikowi pieniądze. Czy te oferty będą równie korzystne jak te w banku? Tutaj musimy być realistami. Nie można spodziewać się równie korzystnych warunków, ponieważ instytucje finansowe, które są w stanie pożyczyć nam pieniądze, muszą przewidywać pewne ryzyko.

pożyczki dla dłużnikówOtóż jeśli nie spłaciliśmy długu wobec banku lub firmy, to jaka jest pewność, że oddamy pieniądze  nowej firmie pożyczkowej u której właśnie chcemy pożyczyć finanse?

Ta firma musi się zabezpieczyć, a głównym zabezpieczeniem są relatywnie wysokie oprocentowania. Jak to mówią „coś za coś”. Pożyczki dla dłużników są drogie, co nie ulega wątpliwości, ale gdzie można je dostać? Czy otrzymamy je w znanych firmach takich jak Provident czy Profi Credit? Zazwyczaj tak (nie można jednoznacznie stwierdzić), ale wpływa na to więcej czynników niż samo zadłużenie. Firmy te mogą sprawdzić naszą zdolność kredytową, ewentualne zabezpieczenie, zarobki czy inne dochody.

W ofertach zazwyczaj wygląda to tak, że pożyczki są przyznawane szybko i na dowód, ale to tyczy się tylko małych kwot rzędu 500 zł. Przy wyższych kwotach, firmy pożyczkowe, które udzielają (tym bardziej) pożyczki dla dłużników, firmy te muszą się jakoś zabezpieczyć i zazwyczaj to robią.

Na co uważać przy pożyczkach dla dłużników?

Warto uważać jeśli pożyczamy je w małych firmach, które często są nieautoryzowane przez żadną instytucję nadzorującą. Małe firmy mogą mieć też regulaminy, które są wręcz niezgodne z polskim prawem, dlatego trzeba uważać przy pożyczaniu pieniędzy z takich miejsc. Warto dokładnie sprawdzić warunki związane z pożyczką w takich „małych” firmach pożyczkowych, nie zaszkodzi także sprawdzenie opinii na temat wspomnianych instytucji.

A zatem jeśli masz szansę na zaciągnięcie korzystnej pożyczki dla firm, to warto się nad nią zastanowić.

Powodzenia.

9 komentarzy do “Pożyczki dla dłużników – na co uważać?”

  1. Witam. potrzebuje 30000 zl pozyczki. mam do splaty dwa kredyty i komornika na karku nie z mojej winy … Prosze o pomoc i kontakt

    Odpowiedz
  2. witam. wpadłam w spiralę zadłużenia w chwilowkach. nazbierało się tego 80 tyś. i będzie rosło w postępie geometrycznym. mam jeszcze dwa kredyty raty to 690 i 540. karta kredytową i kredyt odnawialny. pracujemy z mężem i mamy umowy na czas nieokreślony. nasz dochód to 3600-4000 w zależności od miesiąca. chyba lepiej liczyć ten mniejszy. pożyczka na spłatę chwilowej na jak najdłuższy czas. dodatkowa rata 600 zł by nas nie niszczyła tak jak te chwilówki. wiem że to astronomiczna kwota ale nie poradzę sobie jeśli nie spłacie wszystkiego na raz.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz