Pożyczki prywatne – najlepsze?

Już blisko 2 mln Polaków jest zadłużonych w bankach i figuruje w BIK. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego ta liczba wciąż wzrasta?

Powodów jest wiele jednak najważniejszym z nich był z pewnością kryzys, który rozpoczął się w 2008 r. Podupadły setki małych i średnich przedsiębiorstw, a większe firmy zaczęły masowo zwalniać pracowników. Ten trend trwa do dzisiaj.

Wielu pożyczkobiorców, zadłużonych w bankach, popadło w spiralę kredytową, biorąc kolejne kredyty na spłatę innych. Niestety po kryzysie banki bardzo zaostrzyły kryteria udzielania kredytów toteż coraz mniej osób jest w stanie otrzymać choćby złotówkę od wnikliwie sprawdzających każdego klienta analityków bankowych.

Ratunkiem dla takich pożyczkobiorców są firmy pożyczkowe udzielające pożyczek bez sprawdzania klienta w BIK. Często jednak warunki udzielania takiej pożyczki mogą mocno uderzyć po kieszeni pożyczkobiorcy, dlatego właśnie należy bardzo uważać na warunki przedstawiane przez pożyczkodawcę oraz skrupulatnie czytać umowę. Nie od dziś bowiem słychać o firmach, które żądają sowitych przedpłat przed udzieleniem pożyczki.

Ratunkiem dla zadłużonych mogą być również pożyczki od prywatnych inwestorów. Pożyczkobiorca podpisując umowę cywilno-prawną otrzymuje pewną sumę pieniędzy i zobowiązuje się ją regularnie spłacać. Zabezpieczeniem dla takiej pożyczki może być weksel, samochód , nieruchomość. Z tego powodu coraz więcej osób korzysta z prywatnych pożyczek i to najprawdopodobniej już niedługo stanie się poważną alternatywą dla klientów oraz konkurencją dla nieufnych wobec klienta banków.

5 komentarzy do “Pożyczki prywatne – najlepsze?”

  1. Witam. Potrzebuję pomocy w formie pozyczki. Stały dochód praca na czas nieokreślony. Bardzo pilne pod nieruchomość. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  2. Witam potrzebuje pomocy w formie pożyczki na spłatę kilku chwilowek, chciałbym mieć jedną wygodną ratę jestem wstanie płacić regularnie i bez problemu, mam dobre zarobki, 4300 na rękę

    Odpowiedz

Dodaj komentarz