Własna firma pożyczki bez BIK

afirmacjeCzy myślałeś kiedykolwiek o tym aby założyć firmę pożyczkową? Wbrew pozorom nie jest to tak trudny biznes jak mógłby się wydawać. Pożyczki bez BIK, to przecież bardzo popularna branża. Obecnie 4/10 osób korzysta przynajmniej raz w roku z usług finansowych, a zatem bierze coś na raty, zaciąga kredyt lub pożyczkę pozabankową.

Własna firma pożyczki bez BIK – ile to kosztuje?

Wszystko zależy od tego na jaką skalę chcemy pożyczać pieniądze. Teoretycznie małą firmę można założyć już od 10 000 zł, ale nie liczmy na duże zarobki. Nawet zarabiając 100% w skali roku, nie możemy być z tego bardzo zadowoleni, bo takie kwoty nie robią wrażenia dla biznesmenów, czyż nie?

100 000 zł dla małej firmy pożyczkowej, to kompletne minimum. Mówimy tutaj o pożyczaniu małych kwot do 500 zł na 30 dni, czyli typowa chwilówka, która pożycza każdemu niezależnie czy jest się w BIK, czy ma się komornika, czy kredyt na karku itd. Dysponując taką kwotą, możemy liczyć na około 200 klientów i zarobki rzędu 10 000 zł – 30 000 zł miesięcznie, a zatem kwota już nieco bardziej atrakcyjna.

Oczywiście prowadzenie takiej firmy pożyczkowej wymaga także pewnych zabiegów biznesowych, od księgowości, przez windykację z którą warto podjąć współpracę już na początku, aż po biuro i personel.

Własna firma pożyczki bez BIK wymaga także pewnego doświadczenia w kwestiach udzielania pożyczek i egzekwowania ewentualnych długów.

Przyłączenie się do firmy pożyczkowej

Jeśli nie masz 100 000 zł, pozostaje założenie spółki, lub przyłączenie się do innej spółki. Małe firmy pożyczkowe są otwarte na współpracę i chętnie przyjmą nas z kapitałem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, oferując dany procent w skali roku. Zarobki będą mniejsze niż w przypadku prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, jednak ryzyko i praca którą musielibyśmy włożyć, automatycznie maleją.

Pożyczanie pieniędzy od zawsze było popularne. Już w starożytnej Grecji ludzie pożyczali pieniądze, robili to także w Egipcie i w Rzymie, nadal robią to na całym świecie i z pewnością będą robić to w przyszłości. Zarówno ludzie bogaci, jak i ci mniej zamożni, będą pożyczali pieniądze i niezależnie od tego czy czasy będą ciężkie czy gdy będzie tzw. kraina mlekiem i miodem płynąca.  Zawsze pożyczki będą w cenie, dlatego zastanów się czy warto wejść w biznes jakim jest własna firma pożyczki bez BIK.

1 komentarz do “Własna firma pożyczki bez BIK”

  1. Potrzebuję pilnie pożyczki 25000tys na spłatę zobowiążń na jaak najdłuższy okres kredytowania pracuje na umowe o pracę dochody 1600 zl netto proszę o odpowiedż.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz